
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Operating Supply Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 7.1 ns, 5.3 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
Stock: 1635
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69227
Ext.Price$0.69227
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69227 | $0.69227 |
| 10 | $0.49745 | $4.97450 |
| 25 | $0.44895 | $11.22375 |
| 50 | $0.42173 | $21.08650 |
| 100 | $0.39616 | $39.61600 |
| 300 | $0.37536 | $112.60800 |
| 500 | $0.35566 | $177.83000 |
| 1000 | $0.23358 | $233.58000 |
